Çocuk Protez Bacak Çeşitleri Ve Fiyatları

Çok fonksiyonel bir protez olmasa bile çocuğu protezle en erken yaşta tanıştırmak ve uygulatmak gerekiyor ki; gelecekte protez kabullenme sürecini kolaylaştırmak. Çocuk protezlerinin yetişkin protezlerine kıyasla daha hızlı bir kronoloji ile değişiyor olması sebebiyle tıpkı çocuk elbiseleri veya ayakkabıları gibi büyüme zaman diliminin doğru hesaplanarak hazırlanması ve uygulanması gerekmektedir. Soketin doğru hazırlanması, eklem uyumu elbette ki çocuk protezlerinin de olmazsa olmazlarıdır. Çocukların yaşları itibarıyla protez kullanımında adapte edilmeleri zamana yayılarak yapılması gereken bir süreçtir. Bu noktada biz uygulayıcıların yanı sıra ailelere de sorumluluk düşüyor.

  • Bizler, çocuk protezlerinde ebeveynlere çocuğu demoralize etmeden adaptesi konusunda eğitimler veriyoruz.
  • Kullanım takvimi belirleyip, mesela ilk hafta günde 1-2 saat, ikinci hafta günde 3-4 saat, üçüncü haftada günde 6 saat gibi uygulama süreleriyle birden değil zamana yayarak alıştırmalar yapılmasını ve protezin çocuğun günlük yaşamındaki bir parça olmasına yönelik sürecin esnek olmasının öneriyoruz.

Adaptasyon süreci sonrasında da çocukların konforu düşünülerek tasarlanmış yeni teknoloji ürünlerle artık çocuklara (özellikle aktif ve spor yapan çocuklara) üst düzey katkı sağlayarak yaşıtlarından ve müsabakalarda rakiplerinden geri kalmamalarına yardımcı oluyoruz. Düzgün çocuk protezleri kullanan çocuğa en iyi şekilde yapılmış bir soketle çocuk hayatına, yürüyüşlerine, spor aktivitelerine ara vermeden devam edebiliyor. Böylece ampüte çocuklar için uzun yürüyüşlere çıkmak, daha fazla ayakta kalabilmek, eğilmek, oyun oynamak, koşmak, sıçramak daha kolaylaşıyor.

Çocuk Kol Protezi

•Doğuştan üst ekstremite kaybı olan çocuklar için birçok harika çocuk protezleri seçeneği vardır. Bebekler ve yeni yürümeye başlayan çocuklar için basit pasif ellerden, bisiklete binmek veya sopa tutmak için aktiviteye özel tasarlanmış myoelektronik ellere kadar çocuklar, aktif ve başarılı protez kullanıcıları olarak büyüyebilir. Bebekleri, çevrelerindeki dünyayı keşfetmeye başlarken bir protezi kabul etmeye ve kullanmaya teşvik etmek için, bebeklere mümkün olduğunca erken bir protez takılmasını öneririz. 18 aya kadar olan bebekler için küçük pasif eller genellikle tercih edilir. İki yaşından itibaren çocuklar genellikle spor ve oyun için aktiviteye özel çocuk protezlerinden yararlanabilirler.

  •  Temel bir myoelektronik el ve bilek  protez takma seçeneği, üç veya dört yaşlarında gerçekçi hale gelir.
  • Çok eklemli uzuv protezleri çocuklar için boyutlandırılmıştır.
  • Eklemli bebionic3 genellikle çocuklara uyan daha küçük bir boyuta sahiptir.
  • Çocuk protezleri eli vücuda bağlamak için kullanılan soket sistemi her çocuğa özel olarak hazırlanır ve genellikle birkaç yıl kullanma ömrü vardır.

Flex-Foot Junior

•Flex-Foot Junior, çocukların çeşitli hareketleri için ihtiyaç duyulan desteği ve esnekliği sunmak üzere tasarlanmış karbon fiber bir çocuk protezleridir.

•Flex-Foot Junior, ek enerji tepkisi gerektiren çocuklar için özellikle uygundur. Tam boy ayak parmağı manivelası stabiliteye ve hatta adım uzunluğuna katkıda bulunur. Düşük profilli, enerji depolayan ayak modülünde açık başparmak aralğı ve entegre bir piramit bulunur.

•Piramit adaptörün şekli, ayağın kademeli olarak sertleşmesine katkıda bulunur. Karbon fiber katmanlama tekniği ise çocukların çeşitli hareketleri için ihtiyaç duyulan desteği ve esnekliği sunmak üzere özel olarak tasarlanmış çocuk protezleridir.

•Hava koşullarına dayanıklı bir cihaz ıslak ve/veya nemli ortamlarda kullanım sağlar ancak suya batırılmaya elverişli değildir. Gövdeye herhangi bir yönden temiz su sıçramasının hiçbir zararlı etkisi yoktur. Temiz su ile temastan sonra iyice kurulayın. Temiz su: Musluk suyu dahildir. Su ve klorlu su hariçtir.

•Cihaz, piramit veya T bağlantısı ile birlikte kullanıldığında hava şartlarına dayanıklıdır. Hava şartlarına dayanıklı bir sistem için yalnızca hava şartlarına dayanıklı bileşenler seçilmelidir.

•Karbon fiber katmanlaması, duruş ortasından ayak parmağına kadar ön ayak defleksiyonunu optimize eder ve kullanıcının kilosu ve darbe seviyesi ile orantılıdır.

•Sandaletlerle kullanım için dar ve anatomik olarak doğru bir ayak kılıfıdır.

•Tam boy çıkıntı (keel)/ayak parmağı kolu, sağlam ayağın uzunluğuna eşitlik sağlayarak daha yumuşak ve muntazam bir yürüyüş sağlar.

Çocuk protezleri hakkında bilgi almak için kliniğimzle iletişime geçebilirsiniz.

provitalprotez çocuk protezi

Total Knee Junior

•Total Knee Juniorçocuk protezleri kullanıcılara güvenlik, doğal hareket ve yürüme kolaylığı sağlar.

•Katlanması kolay Total Knee Junior, 160 dereceye kadar diz fleksiyonu sunar. Total Knee Junior, yürüme, koşma, oturma, çömelme ve diz çökme gibi çok çeşitli çok yönlü üst düzey etkinliklerden hoşlanan çocukların doğal hareketlerini taklit eder.

•Geometrik kilitleme sistemli polisentrik diz
•Ayarlanabilir duruş fleksiyonu
•Ayarlanabilir uzatma promotörü
•Düşük yapı yüksekliği ve ince profil
•22 mm pilon uyarlanabilirliği
•160°’ye kadar yüksek diz fleksiyon açısı

Çocuk protezleri hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

•Össur Total Knee Junior, transfemoral veya diz dezartikülasyon amputasyonu olan ve düşük, orta, yüksek ve aşırı darbeye kadar çok çeşitli aktivitelere katılmayı sağlayan çocuklar için çok yönlü ve doğal bir his veren pediatrik çocuk protezleridir. Total Knee Junior ile, hafif yürüyüş ve evde dolaşma, merdiven çıkma ve koşma, hatta ağır kaldırma, saha sporları ve uzun mesafe koşusu gibi aktivitelerin tümü bu kullanımı kolay pediatrik diz protezi ile mümkündür.

•Bu pediatrik çocuk protezleri genç amputeler için harika bir potansiyel çözüm haline getiren bazı teknik özellikler, düşük yapı yüksekliği ve ince profili, ayarlanabilir duruş fleksiyonu, ayarlanabilir ekstansiyon promotörü ve geometrik kilitleme sistemli çok merkezli diz tasarımıdır.

•Össur Total Knee Junior, 100 kg hasta ağırlığını destekleyebilir ve yalnızca 0,87 kg ağırlığındadır, bu da pediatrik hastalar için doğal hareket, yürüme kolaylığı ve genel güvenlik sağlama becerisine katkıda bulunur.

provitalprotez çocuk protezi

Single Axis Knee Joint Çocuk

Terminal sönümlemeli minyatür hidrolik sistem, değişen yürüme hızlarına dinamik adaptasyonu sağlar. Uzatma ve bükülme durumu, çocuk protezleri kullanıcıların hareketliliğine göre ayrı ayrı ayarlanabilir.

Çocuk protezleri hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

provitalprotez çocuk protezi

Single Axis Knee Joint Çocuk

Salınım fazını kontrol etmek için bireysel olarak ayarlanabilen uzatma destek mekanizmasına sahip modüler diz eklemidir.

Çocuk protezleri hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

provitalprotez çocuk protezi

Polycntr. Knee Joint Çocuk

•Alt eklem bölümüne entegre edilmiş bir dönme ünitesi, protez ayağın yük tahliyesi üzerine otomatik geri dönüş ile dönmesine izin verir.165°’lik fleksiyon ile rahat bir ‘diz çökme pozisyonu’ ve ayak dışa doğru döndürülerek çömelme sağlar.

 

•Ayarlanabilir dayanak sayesinde bireysel olarak ayarlanabilen diz emniyeti

 

•Salınım fazını kontrol etmek için ayrı ayrı ayarlanabilen uzatma destek mekanizması

 

Çocuk protezleri hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

provitalprotez çocuk protezi

Ossur Iceross Original Liner

Ameliyat sonrası kullanım için ideal, stabilite ve süspansiyon için basit bir ürün.Iceross Original’ın takılması ve çıkarılması kolaydır ve iyi bir denge ve süspansiyona ihtiyaç duyan düşük ve yüksek aktivite seviyelerindeki kullanıcılar için önerilir.Stabilizing Matrix, piston hareketini etkili bir şekilde en aza indirir.

Çocuk protezleri hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

provitalprotez çocuk protezi
Gönder
Scan the code
Merhaba
ProvitalProtez'e hoşgeldiniz